15.11.2016 15:59

Ieva, Patrīcijas mamma

Paldies,Lienei, vislielākais! Mana meitiņa piedzima tieši viņas rokās un esmu bezgala laimīga par to, jo pagaidām pirmo un vienīgo dzemdību pieredze man ir atstājusi vislabākās atmiņas!
05.01.2016 21:42

anonimi

Šovasar piedzīvoju savas pirmās dzemdības. Tas bija loti skaists, spēcīgs un emocionāls piedzīvojums, kas apgrieza manu iekšējo pasauli kājām gaisā. Skaists tas bija pat bez svecēm, mūzikas, vannas utt. Dzemdēju parastā dzemdību zālē, kurā bija skapīši ar tādiem uzrakstiem kā vakuums, šķēres u.c. šausmu filmu cienīgi instrumenti no kuriem man uzmetās zosāda tos izlasot. Es izvēlējos sadarboties ar Lieni. Dūlu izvēlējos, jo iekšēji nojautu ka jādzemdē būs vairāk ar galvu netik daudz fiziski, tāpēc svarīgākais man bija emocionālais noskaņojums. Mana doma bija, ka fiziski dzemdības var pieņemt jebkura vecmāte, bet ne katra varēs atrast emocionālo saikni, kaut arī tiek slēgts līgums. To iespējams pārbaudīt tikai darbībā. Ar dūlu ir citādi. Viņas pamatuzdevums ir emocionālā atbalsta sniegšana. Un tieši no emocionālā noskaņojuma manuprāt ir atkarīga dzemdību norise. Tikšanās pirms dzemdībām ļoti palīdzēja emocionāli nobriest un sagatavoties smagajam darbam. Lika padomāt arī par sliktākiem scenārijiem, kas arī bija vērtīgi, kaut arī manas dzemdības noritēja ļoti veiksmīgi un mierīgi bez jebkādas iejaukšanās un sarežģījumiem. Dūla pastāstīja lietu secību, kad ieradāmies slimnīcā, ar viņas palīdzību mierīgi varēju pārlaist kontrakcijas mājās pēc iespējas ilgāk un nebija jāstreso par to, kad tad braukt uz slimnīcu, viņa ļoti atbalstīja tajā lūzuma punktā, kad bija visgrūtāk un sāpīgāk, viņa visu laiku bija klāt un turēja manu roku, kaut arī dzemdībās piedalījās mans vīrs, kuram arī viņa varēja sniegt atbalstu. Visvairāk stresa rada neziņa, kas sekos tālāk, tieši dūla palīdz ar to veiksmīgi tikt galā un izkliedē gan neziņu, gan šaubas. Arī pēc dzemdībām man visu laiku bija aizmugures sajūta, ka man ir kam pazvanīt un pajautāt lietas, kas mani satrauca. Man šī sajūta ir joprojām pat pēc pusgada. Mēs ar dūlu piedalījāmies arī pirtīžās, kas arī bija ļoti spēcīgs notikums. Ko arī iesaku. Katrā ziņā dūlas klātbūtne man sniedz tik ļoti nepieciešamo drošības un atbalsta sajūtu, kas mazināja adrenalīnu un palīdzēja ražoties laimes hormoniem, lai es piedzīvotu skaistas dzemdības, lai mana meitiņa varētu piedzimt vesela un lai es varētu piedzimt par mammu un tās būtu visskaistākās atmiņas.” Paldies par šo skaisto stāstu!
21.08.2015 13:06

Emīlijas mamma

Kad tuvojās dzemdību datums, vēl ar vīru nebijām izlēmuši, kur tad būs tā īstā vieta dzemdībām. Pirms tam apmeklēju Topošos vecāku kursus MK, uz nodarbībām par dzemdībām pievienojās arī vīrs, jo izlēmām, ka viņš būs blakus. Tad arī iepazināmies ar Lieni. Pēc kursu nobeiguma pie sevis domāju, ka Liene ir tāds cilvēks, kuru gribētu blakus dzemdībās. Pēc tam par to izstāstīju vīram un viņš kļuva atvieglots, atvieglots par to, ka, jo tuvāk nāca dzemdību datums, jo viņam kļuva bail. Bail, ka viņš nespēs man palīdzēt, bail, ka būs vienīgā atbalsta persona man tajā brīdī, bail no nezināmā… un tad nu ar smaidu sejā un mieru sirdī meklējām Lieni, lai vēlreiz iepazītos. Un iepazināmies! Tā kā man pašai bija veselības problēmas ar austiņu un sirsniņu, plus grūtniecības laikā bija paaugstināts spiediens, nolēmām par labu Stradiņiem, jo tur viss, kas vajadzīgs, ir uz vietas. Pirms tikšanās ar mūsu dūlu, uzrakstīju dzemdību plānu, ko vēlos no sevis, no vīra, ko no dūlas. Kopā to apspriedām, Liene pastāstīja, kāda būs viņas loma, kā viņa var palīdzēt, uzmundrināt gan mani, gan vīru :) Un tad bija pārliecība, ka viss sakārtojies tā kā tam jābūt! Tad nu tuvojās dzemdību noliktais datums, zvanīju Lienei, jo likās, ka viss sākas, bet nē, viltus trauksme. Tad kādā naktī, divas nedēļas pēc noliktā datuma pamodos ar augstu spiedienu, zvanīju Lienei, jo bija bail, viņa nomierināja, ka galvenais ir uzkrāt spēkus rītdienai. Pienāca 03.05. rīts, ar somām devāmies uz Stradiņiem vai nu lai dotos mājās vai sagaidītu savu mazuli. Variants otrais, plkst.12:00 stājāmies nodaļā, lai pasaulē nāktu mūsu bērniņš. Liene bija klāt 14:00 un viss sākās. Mazā piedzima 04.05., 04:00, dzemdības ilga 16 stundas. Pa vidu man laida sistēmas, piedāvāja anestēziju (pirms tam Lienei teicu, ka to nevēlēšos) un es to gribēju, ai, kā gribēju, bet paldies Lienei un vīram, ka mani atturēja, jo savādāk viss varēja beigties ar ķeizaru. Par laimi man piedāvāja smieklu gāzi, jā, tā palīdzēja, jo bija dusmas, ka nedabūju epidulāro anestēziju :) Paldies Tev, mūsu dūla, ka biji ar mums gan dzemdībās klāt, gan pirms un pēc tam klāt! Paldies par atbalstu man un vīram, paldies par drošības sajūtas radīšanu un uzticēšanos saviem spēkiem, kad liekas, ka to vairs nav, bet ir un cik daudz ir! Paldies! :)
26.02.2015 20:48

Zane, Jēkaba mamma

Vēlējos, lai dzemdībās piedalās vīrs, lai atbalsta mani, bet viņš atteicās. Tad nu domāju citu variantu. Skatoties Māmiņu kluba raidījumu, uzzināju, ka Liene ir dūla. Mēs esam pazīstamas jau diezgan ilgu laiku, tāpēc arī mana izvēle bija Liene. Un esmu par to ļoti priecīga, jo Jēkabs izlēma dzimt 2 nedēļās ātrāk un, lai arī man pirmais bērniņš, dzemdības bija ātras un salīdzinoši “vieglas”, Lienes palīdzība ļoti vajadzīga. Man ļoti palīdzēja tas, ka bija kam pastāstīt savas sajūtas un izjūtas dzemdību dienā, un Liene man paskaidroja, kas notiek, un ka viss ir labi. Morālais atbalsts, manuprāt, ir ļoti nozīmīgs, protams, ne tikai dzemdībās, jo arī pēc dzemdībām Liene bija mums ļoti liels atbalsts, jo bija ļoti daudz jautājumu. Saku milzīgu paldies Lienei par visu!
13.02.2015 14:36

Ilāna,Sofijas mamma

Kad gaidīju mazo,zināju,ka noteikti gribēšu kāda profesionāļa atbalstu dzemdībās. Izlasīju neskaitāmus rakstus un atsauksmes par dzemdībām ar līgumu ar vecmātēm.Par dūlām vēl neko nezināju,tikai vienreiz redzēju sižetu”Māmiņu klubā”.Bet toreiz nepievērsu tam īpašu uzmanību. Laikam ritot un dzemdībām tuvojoties,es sapratu,ka man vajadzes lielu atbalstu no tāda cilvēka,kuram dzemdības ir ikdiena,jo manam vīram,kurš bija arī nolēmis piedalīties dzemdībās, tas būtu par smagu. Tā nu es sapratu,ka līgums ar vecmāti tomēr man neinteresē,jo vecmātes ,galvenokārt sniedz vairāk medicīnisku atbalstu,nevis morālu.Sakarā ar to,ka šīs bija manas pirmās dzemdības, man kā jau lielākai daļai grūtnieču bija ļoti bail un bija ļoti daudz jautājumu, uz kuriem vecmāte nevarētu un negribētu atbildēt.Tā nu es vienā jaukā dienā nonācu www.dulas.lv mājas lapā,kur bija vesels saraksts ar dūlām Latvijā.Pētot mājas lapu, acīs iekrita Lienes foto ar aprakstu. Man ļoti iepatikās viņas raksturojums par sevi.Tapēc es viņai piezvanīju un mēs norunājām tikšanos.Kad tikāmies ar Lieni pirmo reizi, man jau par viņu radās labs iespaids. Mierīgais balss tembrs un pozitīvā attieksme mani iedrošināja un bailes un bažas mazinājās. Pienākot dzemdību dienai, Liene atbrauca pie mums uz mājām un sniedza man psiholoģisko atbalstu. Lai gan dzemdības nenoritēja gluži pēc plāna,tās ieilga uz 2 diennaktīm un es dzemdēju Siguldā,nevis Rīgā, tad Liene nebrauca mājās ,bet palika turpat ar mums.Viņa bija mums līdzās gandrīz 2 diennaktis un jau beigu posmā,kad es biju pārgurusi no tik ilgām dzemdībām,Liene mani uzmundrināja un izstumšanas periodā nepameta dzemdību zāli.Man ļoti noderējas viņas atbalsts,jo pēdējā brīdī es tomēr izdomāju,ka negribu ,lai mans vīrs ir klāt.Un intensīvajā dzemdību beigu posmā, Liene mani visādi atbalstīja, masējot un turot man rokas,un dodot ūdeni.Tas bija neatsverams atbalsts,jo ne vecmātei,ne citiem ārstiem,kuri bija klāt tajā brīdī nebija laika “tādiem sīkumiem”,kuri,savukārt man bija ļoti svarīgi. Mazajai piedzimstot,Liene atradās ar mums kopā arī pēcdzemdību periodā. Un vēlāk,kad mēs jau bijām mājās, es viņai zvanīju un viņa man sniedza konsultācijas par zīdīšanu uc. Mēs esam patiesi pateicīgi,ka Liene bija klat mūsu svarīgajā dienā! Milzīgs paldies!
18.01.2015 13:40

Linda, Kārlīša mamma

Tā kā vīram ir sava darba specifika, tad nezinājām vai viņš būs mājās, un vai varēs piedalīties dzemdībās. Izrunājot visus par un pret, sapratām, ka tomēr viņš nepiedalīsies. Bet es zināju, ka man ir kāds nepieciešams blakus. Biju lasījusi par dūlām. Nolēmu meklēt savējo. Un tā es nonācu līdz Lienei – vienkārši internetā meklējot info un lasot. Un tā vienkārši skatoties dūlu foto uz labu laimi – nolēmu, ka gribu satikties tieši ar Lieni. Es nevienā mirklī neesmu šaubījusies, par to vai blakus bija īstais cilvēks. Tā vienkārši bija tā jābūt. Esmu ļoti ļoti apmierināta, ka Liene bija blakus. Sākot jau ar to, ka vienojāmies, ka viņa vedīs uz slimnīcu, jo vīrs bija projām. Liene mācēja atrast īstos vārdus, lai uzmundrinātu, pēc garās un karstās nakts slimnīcā, kad likās, ka jau vairs spēka nav. Un visas praktiskās palīdzības jau dzemdību procesā – ūdens, slapjais dvielis, masāža un pozu maiņa utt. Vienai būtu daudz grūtāk to visu pārvarēt. Un pēc dzemdībām, kad radās jautājumi, un visiem rada atbildes tieši Liene. Milzīgs paldies Lienei par līdzās būšanu šajā mums nozīmīgajā dzīves dienā! P.S. Pēc dzemdībās biju gatava dzemdēt nākošo. Un protams, nezinu kā dzīvē viss sagrozīsies – bet vēlēos, lai arī nākošā bērniņa sagaidīšanā Liene piedalītos.
16.03.2014 18:51

Sarmīte, Māra mamma

Gaidot savu otro bērniņu biju sev stingri nosolījusies, ka šoreiz gan ņemšu palīgā kādu profesionāli šajā jautājumā – visticamāk vecmāti. Tomēr pētot informāciju aizvien saistošāk likās izvēlēties dūlu (nemelošu – izrādījas, ka tas ir arī finansiāli izdevīgāk). Tā nu arī internetā sameklēju Latvijā praktizējošo dūlu sarakstu un Liene bija pirmā, kurai izvēlējos piezvanīt. Nenožēloju ne mirkli, ka piezvanīju tieši viņai. Lai arī viens bērniņš man jau ir, tomēr Liene mani uzklausīja un mēs lēni un mierīgi izrunājāmies, kā tas varētu notikt šoreiz. Nebiju gan vēl tikusi skaidrībā, kā dzemdībās varētu palīdzēt vīrs (gribēju, lai viņš piedalās), bet liktenis izspēlēja joku, ka vīrs tieši uz dzemdībām netika un paldies dievam, ka es šajā reizē biju sarunājusi dūlu! Viņa bija tieši tas atbalsts, kas bija vajadzīgs – gan zināja, kādas darbības ieteikt sāpju mazināšanai gan tīri fiziski aizveda uz dzemdību namu un vēl 100 un viens sīkums, gan dzemdību gaitā, gan arī pēc tām. Ļoti patīkams blakus bonuss ir arī tas, ka dūla pēcdzemdību laikā brauc uz mājam un palīdz galā tikt ar jautājumiem par mazo un sevi. Tas noteikti ir svarīgi ar pirmo bērniņu, bet man tas vairāk noderēja, kā sirds izkratīšana un aprūpes faktu atsvaidzināšana. Novēlu Lienei palīdzēt vēl simtiem bērniņu nākt pasaulē – manuprāt viņas profesija ir ļoti brīnišķīga un viņai tas ļoti labi arī sanāk :)
04.03.2014 17:13

Aiga

Lieni pirmo reizi satiku Māmiņu kluba pirms dzemdību kursos un uzreiz sapratu, ka Liene būs īstā, ko vēlētos redzēt blakus sev dzemdībās. Sākumā ļoti šaubījos vai vispār man vajadzēs vecmāti vai dūlu, bet dzirdot kā Liene pasniedz pirmsdzemdību kursu, sapratu, ka viņas pieredze, miers, atsaucība būs vajadzīga man pirms dzemdībām, dzemdībās un pēc dzemdībām. Ne mirkli nenožēloju, ka izvēlējos Lienes palīdzību šajā procesā, jo Lienei piemīt spēja saglabāt mieru, izskaidrot sīki un smalki visu procesu, kas mani sagaida un viņa ir gatava jebkurā mirklī atbildēt uz visiem jautājumiem. Liels paldies Lienei, ka bija klāt tik nozīmīgā dienā un palīdzēja mums un mūsu mazajam Kārlītim uzsākt pavisam jaunu dzīves posmu :) No sirds iesaku topošajām māmiņām Lieni – kā atbalstu, padomdevēju un vienkārši labu cilvēku sev blakus šajā skaistājā brīdī!
19.11.2013 13:38

Kristīne, mazā Adriana un Martas mamma

Ar Lieni iepazinos Rīgas Dzemdību namā, kad ap pulkstens 3 naktī iestājos, lai laistu pasaulē savu otro bērniņu. Visu grūtniecības laiku atmiņā man bija pirmās dzemdības, kuras atceros kā nenormālu sāpju maratonu, kā briesmīgu pārdzīvojumu. Tik tiešām, pēc pirmajām dzemdībām nevarēju vēl ilgi saņemties otram bērniņam. Uz dzemdību iestādi braucu ar lielām bailēm. Bet jau ieraugot Lieni, smaidīgu, mierīgu, jutu,ka šoreiz nebūs tā kā pirmajā reizē. Dzemdības bija tiešām mierīgas, nesteidzīgas, Liene iedrošināja. Neko man nelika darīt, ļāva dzemdībās pašai justies, pašai izvēlēties pozas,kuras ķermenis man teica priekšā. Liene vienkārši bija blakus, elpoja līdz, ieteica kā vēl varētu atslābināties, stāstīja par to,kas notiek, cik lielu darbu abi ar mazo esam izdarījuši. Daudz laika pavadīju dušā, kur tiešām bija vieglāk. Pati izvēlējos pozu kādā dzemdēt. Uz soliņa bija tik viegli un labi, jutu kā puisītis pats dzimst, neko nespiedu, vienkārši izelpoju. Un tā ieradās pasaulē mans puisītis. Katrai novēlu tādas dzemdības. Ar vecmāti,kura tiešām ir īstajā vietā, kura mīl savu darbu kā Liene. Pēc šīm dzemdībām vēlos arī vēl vienu bērniņu .:)
15.10.2013 21:05

Astra

Jāatzīst, ka sākumā es šaubījos, vai man tiešām vajadzētu uz dzemdībām pieaicināt arī dūlu. Tā kā man jau bija veiksmīga pirmo dzemdību pieredze – vecākais bērns mums laimīgi piedzima mājās ar vecmātes Rudītes Brūveres gādību – tad likās, ka gan jau tikpat veiksmīgi sagaidīšu arī savu otro bērniņu, un ka vēl kāda cita, būtībā gandrīz sveša cilvēka klātbūtne man tikai traucēs. Bet tieši vecākais bērns (meitiņai tobrīd bija 1 gads 10 mēneši) bija par iemeslu tam, ka mēs tomēr aicinājām dzemdībās piedalīties arī Lieni. Biju nolēmusi, ka „lielā” meita paliks kopā ar mums arī mazā brālīša dzimšanas brīdī, jo negribēju viņu nekur sūtīt prom, un nebija jau arī īsti kam viņu uzticēt tajā laikā pieskatīt. Pāris nedēļas pirms dzemdībām Liene atnāca pie mums uz mājām iepazīties un aprunāties. Izrādījās, ka viņa lieliski saprotas ar bērniem, un mūsu meitiņa izrādīja interesi ar viņu spēlēties. Tad arī es nolēmu, ka aicināšu Lieni palīgā, ja dzemdības būs pa dienu; bet, ja bērniņš dzims naktī, kad meitiņa gulēs, tad iztiksim paši saviem spēkiem. Un tad izrādījās, ka Lienes līdzdalība un palīdzība ir tiešām neatsverama, jo puika nolēma dzimt no rīta, kad lielā māsa jau bija augšā. Iepriekš mēs ar vīru bijām nolēmuši, ka man dzemdību laikā palīdzēs Rudīte un Liene, bet vīrs tikmēr pieskatīs meitiņu. Bet, kad sākās izstumšanas periods, es sapratu, ka man tomēr ir vajadzīgs tieši vīra atbalsts, tāpēc viņš nāca pie manis, bet meitiņa tika nodota Lienes gādībā. Tā kā dzemdības bija ļoti intensīvas un man likās, ka arī diezgan īsas, tad es tā īsti pat nepiefiksēju, kurā brīdī man palīdzēja Rudīte, kurā – Liene, tikai atceros, ka man nemitīgi viena no viņām masēja un ar rokām sildīja muguru, kura man ļoti sāpēja. Kad bērniņš bija piedzimis un visi vajadzīgie pēcdzemdību darbi padarīti, tad Rudīte aizsteidzās uz nākošajām dzemdībām, un arī vīram vajadzēja uz kādu laiciņu izbraukt. Tā nu Liene palika pie manis vēl uz pāris stundām, ļāva man drusku pagulēt un atpūsties, un pati tai laikā paspēlējās ar lielo bērnu un nolika viņu gulēt diendusu. Liels paldies Lienei par viņas mieru un nosvērtību! Viņas klātbūtne ļāva man pilnībā aizmirst par visādām sadzīviskām lietām un pilnībā ļauties dzemdību procesam. Astra, Martas un Kārļa mamma
24.05.2013 14:10

Antra, mazā Kārlīša mamma

Ar Lieni es iepazinos “Klubs 4” grūtnieču vingrošanas nodarbībās, vēlāk, jau kopā ar vīru, mēs apmeklējām Lienes vadītās nodarbības jaunajiem vecākiem. Jau pēc pirmās nodarbības es vīram teicu, ka vēlos, lai Liene ir mūsu dūla, jo Liene atstāja ļoti zinošas un jaukas personas iespaidu. Tagad es pilnīgi noteikti varu teikt, ka Lienes klātbūtne dzemdībās bija nenovērtējama – viņa mani atbalstīja gan morāli uzmundrinot mani, gan masējot, gan taisot man matus, gan iesakot labākās dzemdēšanas pozas, u.c. Viņa atbalstīja gan mani, gan manu vīru un ļoti palīdzēja gan bērniņa gaidīšanas laikā, gan dzemdībās, gan pēcdzemdību periodā. Mēs Lienei sakām milzīgu paldies!

Pievienot atsauksmi